JUUKSEPIKENDUSTE HOOLDUS

Olenevalt sellest kui kiiresti kasvavad juuksed, on soovitav käia kord kuu või paari tagant juuksuris pikendusi hooldamas, kuna pikendused kipuvad pusasse minema.
Samuti on väga tähtis ka igapäevane kodune hooldus. Juukseid tuleb igal hommikul ja õhtul harjata ning tekkinud pusad lahti kammida alustades juusteotstest, hoides samal ajal juustest teise käega, et vältida pinget juuksejuurele. Kammimiseks tuleks muretseda spetsiaalne hari või kamm. Enne magama minekut tuleks igal õhtul juuksed punuda patsi ning vältima peaks ka märja peaga magama minekut.

Enne pesemist tuleb juuksed eelnevalt läbi kammida. Pesemisel on soovitav kasutada spetsiaalseid juuksepikendustele mõeldud shampoone. Pesta ei ole soovitav õlisid sisaldavate shampoonidega ja samuti pole soovitav panna palsamit pikenduste kinnituskohtadele. Juuksed tuleb hoolikalt loputada voolava vee all nii, et juuksed ripuksid otse alla - see aitab vältida juuste sassi minemist. Juuksepusade vältimiseks tuleb juuksepikenduse salgud enne juuste kuivamist üksteisest sõrmedega eraldada. Pärast pesu on soovitav pikenduste kinnitused fööniga kuivatada. Kindlasti ei tohiks kunagi kammida märgi juukseid. Rasuste juuste korral tuleks pead pesta ja hooldada sagedamini, kuna liigne rasu pehmendab juuksepikenduste liitekohti ja nii võivad pikendused hakata välja langema.

Juuksepikendustega võib julgesti kasutada lokitange ja sirgendustange, kuid mitte kinnituskohtade juures. Peale ujumist basseinis või merevees tuleks juukseid kindlasti loputada. Juuste värvimist ja töötlemist on soovitav kindlasti teha salongis, kus juuksepikendused on pandud. Juustepikendustest juuste eraldumine on loomulik, see möödub tavaliselt peale paari esimese pesu järel. Rasestumisvastased tabletid, mõned ravimid ja juuste rasu võivad põhjustada juuksepikenduse kinnituste pehmenemist ja pikenduste hulgalist väljalangemist. Juuksepikendusi võib kanda kuni 6 kuud, soovitatavalt 3-4 kuud järjest, sõltuvalt juuste kasvu kiirusest. Selle aja sees on oma juuksed mitu sentimeetrit kasvanud ja juuksepikenduste kinnituskohad allapoole langenud, selle aja möödudes tuleks juuksepikendused eemaldada. Peale pikenduste eemaldamist võib soovi korral need taas paigaldada.

Oru Ilusalong       Narva mnt 120B, Tallinn      Oru Hotelli III korrus      Tel: 6033 305      info[at]oruilusalong.com
juuksed.ee